Дзень роднай мовы

Дзень роднай мовы

21 лютага ва ўсім свеце адзначаецца Міжнародны дзень роднай мовы. У кожнага чалавека ёсць толькі адна мова, якая завецца роднай. Якая прыгожая, мілагучная, мяккая і ў той жа час яскравая, звонкая, моцная, поўная наша беларуская мова! На гэтай мове размаўлялі нашы дзяды і прадзеды, за яе змагаліся нашы продкі.

З мэтай стварэння прасторы для зносін выхаванцаў і ўсіх супрацоўнікаў на беларускай мове, саздання моўнага асяроддзя, ва ўстанове дашкольнай адукацыі прайшлі мерапрыемствы ў рамках дня роднай мовы. Дзеці знаёміліся з сімваламі Беларусі, былі праведзены бяседы, разгляд ілюстрацый, буклетаў, чытанне кніг, знаёмства з прадметамі мастацтва, вырабамі народных умельцаў дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва, народнымі цацкамі.