Дзень роднай мовы

Дзень роднай мовы

21 лютага у нашым садзе прайшоў Дзень роднай мовы пад дэвізам «Гучы, роднае слова!» Яго мэта – папулярызацыя беларускай мовы сярод удзельнікаў адукацыйнага працэсу; узбагачэнне моўнага запасу выхаванцаў; развіццё дыялагічнага і маналагічнага маўлення на беларускай мове; выхаванне пачуцця любові і зацікаўленасці да роднага слова.

У гэты дзень адбылося  шмат  цікавых мерапрыемстваў:

Падарожжа па беларускіх народных гульнях;
“Час беларускай мастацкай літаратуры і фальклору – літаратурная хвілінка, чытанне вершаў, казак і апавяданняў;
– час тэатру
У тэатр гуляем – мову развіваем! – драматызацыя беларускай народнай казкі Як курачка пеўнiка ратавала,

– «Разам гуляем - мову вывучаем» – дыдактычная  гульні;
– выстава «Беларускія пісьменнікі – дзецям».

Выхаванцы атрымалі магчымасць убачыць прыгажосць і багацце моўнай спадчыны беларускага народа. Дзень роднай мовы – нагода яшчэ раз задумацца пра лёс і будучыню той мовы, якую мы завём нацыянальнай і матчынай!